ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتس
 • فروردین 22, 1402 ساعت: ۱۸:۴۷
 • شناسه : 50123
  10
  افراد بسیاری در جهان هستند که بیشتر عمر خود را صرف پیروی از یک یا چند رژیم خاص می‌کنند، اما تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که افراد سرشناس جهان روز خود را چگونه آغاز می‌کنند؟ آیا آن‌ها از رژیم غذایی خاصی پیروی می‌کنند؟ تعدادی از میلیاردر‌های حوزه فناوری عادات غذایی خود را که در مواقعی ظالمانه و ناسالم است، افشا کرده‌اند. اخیرا، ایلان ماسک گفته است که هر روز صبح یک دونات می‌خورد. ریچارد برانسون، بنیانگذار شرکت ویرجین نیز، تخمین می‌زند که روزانه ۲۰ فنجان چای می‌نوشد. او در سال ۲۰۱۶ به دیلی میل گفت: من مطمئن نیستم که چگونه بدون چای صبحانه انگلیسی زنده بمانم.
  پ
  پ

  افراد بسیاری در جهان هستند که بیشتر عمر خود را صرف پیروی از یک یا چند رژیم خاص می‌کنند اما تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که افراد سرشناس جهان روز خود را چگونه آغاز می‌کنند؟ آیا آنها از رژیم غذایی خاصی پیروی می‌کنند؟ تعدادی از میلیاردرهای حوزه فناوری عادات غذایی خود را که در مواقعی ظالمانه و ناسالم است، افشا کرده‌اند. اخیرا، ایلان ماسک گفته است که هر روز صبح یک دونات می‌خورد. در اینجا رژیم غذایی برخی از ثروتمندترین افراد فعال در حوزه دنیای فناوری آورده شده است.

  به گزارش بیزینس اینسایدر، برخی از ثروتمندترین افراد حوزه فناوری، عادات غذایی بسیار عجیب و غریبی دارند. فقط به این دلیل که میلیاردرها پولی برای پرداخت هزینه برای سرآشپزهای شخصی گرانقیمت یا غذاهای سالم با کیفیت بالا دارند، به این معنی نیست که آنها از رژیم‌های غذایی مناسب نیز پیروی می‌کنند.

  در حالی که برخی افراد از آخرین متدهای بهداشتی مانند رژیم پالئو و گیاهخواری آزمایش می‌کنند، میلیاردرهای فناوری دیگری وجود دارند که از خوردن شکلات برای صبحانه لذت می‌برند یا به طور کلی برای روزها از خوردن غذا خودداری می‌کنند.

  رژیم غذایی پارینه‌سنگی، رژیم پالئو، رژیم غارنشینان، یک نوع رژیم غذایی است که در آن به پرهیز از هر نوع غذایی که در دوران پارینه‌سنگی و پیش از دگرگونی‌های حاصل از کشاورزی مورد استفاده انسان‌ها نبوده‌ است توصیه می‌شود. در این رژیم غذایی خوردنی‌هایی از جمله گوشت، ماهی، تخم مرغ، سبزیجات، صدف‌ها، ریشه‌ی گیاهان، انواع میوه‌ها، میوه‌های مغزدار، قارچ‌های خوراکی و مانند آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و از مواردی مانند سیب‌زمینی، شکر، مواد غذایی فرآوری‌شده، لبنیات، حبوبات و غلات اجتناب می‌شود. بنابراین وقتی صحبت از ثروت به میان می‌آید، ممکن است بخواهید از این افراد پیروی کنید، اما در مورد سلامتی بهتر است دوباره به این موضوع فکر کنید.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتسریچارد برانسون

  ریچارد برانسون، بنیانگذار شرکت ویرجین، تخمین می‌زند که روزانه ۲۰ فنجان چای می‌نوشد. او در سال ۲۰۱۶ به دیلی میل گفت: من مطمئن نیستم که چگونه بدون چای صبحانه انگلیسی زنده بمانم. برانسون روز خود را با سالاد میوه و موسلی برای صبحانه آغاز می‌کند.

  گهگاهی، این میلیاردر به جای آن کیپر(ماهی شبیه شاه ماهی) می‌خورد. برانسون در جزیره خصوصی خود در دریای کارائیب و جزیره نکر(Necker) زندگی می‌کند. او در یک پست وبلاگی در وب‌سایت ویرجین در سال ۲۰۱۷ گفت که روزهای خود را با ورزش، گذراندن وقت با خانواده‌اش و جلسات کاری پر می‌کند و ترجیح می‌دهد در زمان ناهار برنامه‌ریزی کند تا به بهبود روحیه خود کمک کند.

  برای شام، او گفته است که ترجیح می‌دهد وعده‌های غذایی گروهی برگزار کند جایی که افراد بتوانند با هم صحبت کنند و حرف‌ها به اشتراک گذاشته شوند و ایده‌ها متولد شوند. برانسون گفت حوالی ساعت ۱۱ شب به رختخواب می‌رود و هر شب حدود شش ساعت می‌خوابد.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتسجف بزوس

  جف بزوس، مدیرعامل آمازون گفته است که دوست دارد صبح‌ها وقت بگذارد و یک صبحانه سالم بخورد.

  اوایل امسال، دوست او لورن سانچز، گفت که بزوس هر یکشنبه صبح پنکیک درست می‌کند.

  سانچز به وال استریت ژورنال گفت: او هر بار کتاب آشپزی بتی کراکر را بیرون می‌آورد و من می‌گویم خوب تو باهوش‌ترین مرد دنیا هستی؛ چرا هنوز این کتاب را حفظ نکرده‌ای؟

  سانچز به وال استریت ژورنال گفت که بزوس همچنین به شدت به تمرینات خود با مربی شخصی خود وس اوکرسون پایبند است. وقتی او پنکیک یکشنبه خود را نمی‌خورد، انتخاب‌های صبحانه‌اش می‌تواند عجیب و غریب باشد.

  بر اساس گزارشی از مجله D، در جلسه‌ای در سال ۲۰۱۴ با یک شرکت تجارت الکترونیکی کوچک که آمازون سرانجام آن را خریداری کرد، بزوس یک صبحانه اختاپوس مدیترانه‌ای با سیب زمینی، بیکن، ماست سیر سبز و یک تخم مرغ آب پز سفارش داد.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتسمارک کیوبن

  «مارک کیوبن»(Mark Cuban) کارآفرین و سرمایه‌دار آمریکایی است. کیوبن صاحب تیم دالاس ماوریکس، شرکت HDNet، و چند شرکت دیگر است.

  سرمایه گذار مارک کیوبن در سال ۲۰۱۴ گفت که صبحانه او شامل یک فنجان قهوه و دو کلوچه از شرکتی به نام آلیسا کوکی است. طبق وبسایت این شرکت، این کوکی‌ها سرشار از پروتئین و فیبر و کربوهیدرات کمی هستند.

  به گزارش سی ان بی‌سی، کیوبن در سال ۲۰۱۲ پس از اینکه بنیانگذار این شرکت یک جعبه نمونه از کلوچه‌ها را همراه با نامه‌ای برای او فرستاد که ۵۰ هزار دلار در این شرکت برای ۲۵ درصد سهام سرمایه‌گذاری کند، در این شرکت سرمایه‌گذاری کرد.

  کیوبن در وب سایت شرکتش می‌گوید: من فقط آن‌ها را نمی‌خورم، بلکه با آن‌ها زندگی می‌کنم. اغراق نیست اگر بگویم روزهایی وجود دارد که آن‌ها را برای صبحانه، ناهار و شام خورده‌ام.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتس

  به گفته این شرکت، نوع شیرینی مورد علاقه او، جو دوسر سالم است.

  کیوبن گفته است که غذای اصلی او یک سالاد مک دونالد با برخی مواد افزودنی است.

  سرمایه‌گذار «شارک تنک» در سال ۲۰۱۷ به Men’s Journal گفت که دو سالاد از مک‌دونالد می‌خرد، آن‌ها را در یک کاسه بزرگ می‌ریزد و ذرت، پنیر کوتاژ، خوراکی و برای کروتون، غلات ترد را نیز به آنها اضافه می‌کند.

  کروتون یک تکه نان دوباره پخته شده‌ است که اغلب مکعبی و چاشنی شده‌ است. کروتون برای افزودن بافت و طعم به سالادها به ویژه سالاد سزار به عنوان همراه با سوپ و خورش، یا به عنوان غذای میان‌وعده مصرف می‌شود.

  در سال ۲۰۱۹، کیوبن فاش کرد که گیاهخوار است. کیوبن فاش کرد که در طول یک قسمت از برنامه تلویزیونی شارک تنک(به انگلیسی Shark Tank) که در آن ۲۵۰ هزار دلار در یک شرکت گوشت گیاهی سرمایه‌گذاری کرده بود، گوشت را کنار گذاشته است.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتسبیل گیتس

  بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، گفته است که به قدری کوکای رژیمی را دوست دارد که روزی سه یا چهار نوشابه می‌نوشد.

  اوایل امسال، جوردی کروز، سرآشپز ستاره میشلن، گفت که گیتس یک بار کل رستوران او را برای دو روز رزرو کرد و فقط یک کوکای رژیمی سفارش داد.

  عادات غذایی گیتس خیلی بهتر از میلیاردرهای دیگر نیست. او گفته است که برای صبحانه پاف کاکائو می‌خورد. اگرچه همسر سابقش ملیندا گیتس در گذشته گفته بود که او وعده غذایی اصلی را به کلی حذف می‌کند.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتس

  او همچنین ظاهرا چیزبرگر را دوست دارد. سایت ردیت در سال ۲۰۱۶، وقتی از گیتس در مورد ساندویچ مورد علاقه‌اش پرسیده شد، پاسخ داد: چیزبرگر، چیزبرگر، چیزبرگر.

  در سریال نتفلیکس «درون مغز بیل»، گیتس در مورد علاقه خود به نوشیدنی پودری «تانگ» اشاره کرد. وی گفت: من یک بطری تانگ می‌خریدم که یک نوشیدنی شیرین پرتقالی است. تانگ نارنجی را روی دستم می‌ریختم و آن را از روی دستم لیس می‌زدم.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتساستیو جابز

  استیو جابز به خاطر عادات غذایی خاص خود معروف بود. براساس بیوگرافی که والتر ایزاکسون از او نوشته، بنیانگذار اپل گاهی اوقات تنها یک یا دو غذا را در یک زمان، برای هفته‌ها می‌خورد.

  در یک مقطع، رژیم غذایی او کاملاً هویج و سیب بود. در زمان دیگری، او یک میوه‌خوار بود و فقط میوه، سبزیجات، آجیل، دانه‌ها و غلات می‌خورد.

  جابز به ایزاکسون گفت که وقتی در کالج رید دانشجوی سال اول بود، گوشت را کنار گذاشت و بعداً غلات و شیر را هم کنار گذاشت.

  جابز ظاهراً فکر می‌کرد که رژیم گیاهخواری او باعث می‌شود که هیچ نوع بویی از بدنش منتشر نکند. در کتاب ایزاکسون آمده است که بنیانگذار اپل معتقد بود که در نتیجه نیازی به استفاده منظم از دئودورانت یا دوش گرفتن ندارد.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتس

  گاهی اوقات جابز چندین روز کم خواری می‌کرد که به گفته او این کار باعث ایجاد احساس رضایت در او می‌شد. در سال ۲۰۰۳، زمانی که جابز به سرطان لوزالمعده مبتلا شد، سعی کرد از طریق رژیم غذایی خود، با خوردن مقدار زیادی میوه و هویج، خود را درمان کند. پنج سال بعد، او پس از برداشتن بخشی از پانکراس، ماهی و پروتئین‌های دیگر را دوباره به رژیم غذایی خود وارد کرد. اما تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۱، بنیانگذار اپل یک رژیم غذایی عمدتا مایع داشت.

  ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا هم رژیم غذایی سالمی ندارد. ماسک گفته است: اگر راهی وجود داشت که نمی‌توانستم غذا بخورم تا بتوانم بیشتر کار کنم، غذا نمی‌خوردم.

  ماسک عادت دارد صبحانه را حذف کند یا برای شروع روزش شکلات مارس یا دونات بخورد.

  به گزارش Entrepreneur، ماسک در سال ۲۰۱۷ گفت: من سعی می‌کنم مواد شیرین را کاهش دهم و باید یک املت و قهوه بخورم.

  اما به نظر نمی‌رسد که او این عادت را زیاد مهار کرده باشد. این میلیاردر ماه گذشته در توییتر گفت که هر روز صبح یک دونات می‌خورد.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتس

  ماسک در سال ۲۰۲۰ به جو روگان گفت: من ترجیح می‌دهم غذاهای خوشمزه بخورم و زندگی کوتاه‌تری داشته باشم.

  ناهار هم به همان اندازه صبحانه برای ماسک بی‌اهمیت است. این میلیاردر گفت هرچه دستیارش در طول جلسات برای او بیاورد، در عرض پنج دقیقه آن را خواهد خورد.

  در عوض، ماسک بر روی شام تمرکز می‌کند. ماسک در سال ۲۰۱۵ گفت که غذاهای مورد علاقه‌اش فرانسوی و باربیکیو است. به نظر می‌رسد ماسک نیز مانند گیتس از طرفداران کوکای رژیمی باشد.

  سال گذشته، ماسک عکسی را در توییتر منتشر کرد که به گفته خودش میز کنار تختش است. تصویر شامل چهار قوطی کوکای رژیمی بدون کافئین بود. ماسک طی سال‌ها چندین بار علاقه خود را به این نوشیدنی ابراز کرده است.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتس

  در سال ۲۰۰۷، یک سایت اظهار کرد ماسک گفته که او در یک روز هشت قوطی از آنها نوشیده است.

  در سال ۲۰۲۲، او در توییتی نوشت که برایش مهم نیست که کوکای رژیمی امید به زندگی‌اش را کاهش دهد.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتسمارک زاکربرگ

  مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، انواع مختلفی از رژیم‌های غذایی را آزمایش کرده است. در سال ۲۰۱۱، او یک چالش شخصی برای خود ایجاد کرد که فقط گوشت حیواناتی را که کشته است بخورد.

  به گزارش فورچون او هدف خود را در یک پست فیس بوک اعلام کرد. رژیم غذایی «آنچه می‌خورید را بکش» او شامل بز، خوک، مرغ و خرچنگ بود.

  زاکربرگ از به اشتراک گذاشتن غذایی که کشته بود با دوستان و مهمانان خانه‌اش خجالتی نداشت.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتسمارک زاکربرگ و جک دورسی

  او یک بار میزبان جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر بود و از او با بزی که کشته بود پذیرایی کرد. دورسی گفت که به یاد دارد که بز را سرد سرو کردند، بنابراین او برای شام تنها سالاد خورده بود.

  اما اینطور نیست که دورسی به شیوه‌های استاندارد غذا خوردن معروف باشد. در سال ۲۰۱۲، مدیر عامل سابق توییتر فاش کرد که صبحانه روزانه او در آن زمان دو تخم مرغ آب پز با سس سویا بود.

  او قبلا یک گیاهخوار بود، اما بتاکاروتن بیش از حد(رنگدانه نارنجی موجود در هویج) باعث شد پوست او نارنجی شود. بنابراین در سال ۲۰۱۳، او به رژیم غذایی پالئو که خوردن قندهای تصفیه شده، غلات و غذاهای فرآوری شده را ممنوع می‌کند، روی آورد. دورسی در مورد روزه نیز صحبت کرده است.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتس

  در سال ۲۰۱۹، دورسی گفت که در طول هفته کاری فقط یک وعده غذایی در روز می‌خورد و سپس تمام آخر هفته را روزه می‌گیرد و پیرو یک روند رژیمی است که در آن زمان در سیلیکون ولی «روزه‌داری متناوب» نامیده می‌شد.

  بنیانگذار توییتر گفت این به او کمک می‌کند تمرکز کند. با این حال در سال ۲۰۲۰، دورسی گفت که هفت وعده غذایی در هفته می‌خورد و فقط شام می‌خورد.

  دورسی گفت: اولین باری که این کار را انجام دادم، مثل روز سوم، احساس کردم توهم دارم. وضعیت عجیبی بود. اما همانطور که دو بار بعدی این کار را انجام دادم، برای من بسیار آشکار شد که چه مقدار از روزهای ما حول وعده‌های غذایی متمرکز است. تجربه‌ای که داشتم همانند این بود که مدت طولانی‌تری روزه گرفته‌ام، زمان واقعا کند شده بود.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتسبرایان جانسون

  مانند دورسی، برایان جانسون، کارآفرین بیوتکنولوژی، یک رژیم بهداشتی دقیق دارد.

  برایان جانسون، بنیانگذار بیوتکنولوژی ۴۵ ساله، امیدوار است که با برنامه‌ای به نام Project Blueprint که شروع کرده است، ساعت بدن خود را چند دهه به عقب برگرداند.

  جانسون، بنیانگذار کرنل، امیدوار است که ساعت بدن خود را چند دهه از طریق برنامه‌ای که آغاز کرده است، به عقب برگرداند.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتس

  جانسون صبح‌ها چندین دارو و مکمل مصرف می‌کند و یک رژیم غذایی گیاهی از غذاهای نرم و جامد را پیروی می‌کند. او مصرف روزانه خود را به دریافت ۱۹۷۷ کالری در روز محدود کرده است.

  جانسون همچنین به محض بیدار شدن از خواب یک اسموتی به نام «غول سبز» می‌نوشد که شامل ترکیباتی مانند اسپرمیدین، کراتین، پپتیدهای کلاژن و فلاوانول‌های کاکائو است.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتسسم آلتمن

  سم آلتمن از اوپن ای‌آی/OpenAI از کودکی گیاهخوار بوده است. ساموئل اچ آلتمن(به انگلیسی: Sam Altman) یک کارآفرین، برنامه‌نویس، سرمایه‌گذار خطرپذیر و وبلاگ‌نویس آمریکایی است. او مدیر شتاب‌دهنده وای کامبینیتر و نیز از اعضای هیئت مدیره مؤسسه غیرانتفاعی اوپن ای‌آی است.

  در این پست، او همچنین اشاره کرد که متیل B-۱۲، امگا-۳، آهن و ویتامین D-۳ را به عنوان مکمل مصرف می‌کند. اخیرا، آلتمن گفت که او همچنین از داروی دیابت متفورمین استفاده می‌کند که در بین هکرهای زیستی به عنوان راهی برای کند کردن پیری محبوب شده است.

  ثروتمندان حوزه فناوری چه غذا‌هایی می‌خورند؟ / از دونات ایلان ماسک تا نوشابه خوری بیل گیتسوارن بافت

  در سال ۲۰۱۵، وارن بافت به مجله فورچون گفت که روزانه پنج وعده کوکاکولا می‌نوشد.

  وارن ادوارد بافت(به انگلیسی: Warren Edward Buffett) سرمایه‌گذار، اقتصاددان، مدیر اجرایی و نیکوکار آمریکایی است. او مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت برکشر هاتاوی است و مالکیت شرکت‌های گایکو، دیری کوئین و مارس اینکورپوریتد را در اختیار دارد. همچنین دارای سهام در شرکت‌های اپل، جنرال الکتریک، کرفت هاینز، گلدمن ساکس، ولز فارگو، شرکت کوکاکولا، پپسی، آمریکن اکسپرس، بنک آو آمریکا و آی‌بی‌ام نیز می‌باشد.

  فورچون گفت، در حالی که او معمولا اولین قوطی خود را با «سیب زمینی استیکس» مصرف می‌کند، گاهی اوقات آن را با بستنی نیز جایگزین می‌کند.

  بافت به شوخی گفته است که مثل یک کودک شش‌ساله غذا می‌خورد، زیرا جداول بیم‌سنجی می‌گویند کودکان شش‌ساله کمترین میزان مرگ و میر را دارند.

  فورچون خاطرنشان کرد که بیل گیتس، یکی از دوستان بافت، مشاهده کرده است که همکار میلیاردرش تا حد زیادی از همبرگر مک دونالد و بیسکوییت اورئو استفاده می‌کند.

  منبع: ایسنا

   

   

   

   

   

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.